Вибір теплиці для вирощування різних культур – складна задача. Сьогодні існує величезна кількість різновидів цього обладнання, і всі вони відрізняються за конструкцією та іншими параметрами. Якщо вам складно самостійно зорієнтуватись на ринку – зверніться за консультацією до менеджера спеціалізованого магазину Moya-teplytsya.com.ua.
Або ж дізнайтесь більше про те, які теплиці бувають, і яка з них буде оптимальною для ваших потреб з цього матеріалу.
Різновиди сучасних тепличних комплексів
Представлені на ринку моделі теплиць відкривають доступ до розширеного спектра можливостей для городників та садівників. Вони здатні захистити рослини від зовнішніх факторів та створити сприятливе середовище для їх розвитку, зростання. Популярні сьогодні типи парників та теплиць:
- З полікарбонатними панелями. Поширений вибір, оскільки панелі мають високу міцність, стійко переносять удари та УФ-промені, відрізняються гарною теплоізоляцією. Конструкції такого плану можуть похвалитися чудовою світлопроникністю, що робить їх ідеальними для багатьох видів рослин.
- Зі скляними панелями. Головні плюси – добре пропускають світло та мають зовнішню естетику. Через високу прозорість виробу можна максимально використовувати сонячне світло для пророщування рослин. Недолік – крихкість, через що експлуатувати та доглядати за конструкцією потрібно акуратніше.
- Багаторівневі. Їх обирають, якщо потрібна оптимізація простору. Варіанти такого типу передбачають кілька рівнів чи полиць. Як результат – з'являється можливість вирощувати більше рослин на меншій площі. Хороше рішення для вертикального садівництва, або, якщо ви займаєтеся малорослими рослинами.
- Підвісні. Система розрахована на фіксацію до стіни чи стелі. Такі комплекси є актуальними в умовах обмеженої площі або у випадку розміщення на балконах або терасах. Підвісні конструкції захищають рослини, тому для них знайшли застосування при вирощуванні різноманітних культур.
- Модульні. Подібні види парників виконуються зі збірних блоків, які можна поєднувати між собою, та, за бажанням, розширювати. Ви зможете створити комплекс такої форми та розмірів, яких захочете. Переваги – простий монтаж, можливість адаптувати конструкцію під різні умови та культури.
- Тунелі. Це аркові споруди, виготовлені із пластикових або металевих дуг. Покриттям тут може слугувати плівка чи полікарбонат. Рішення такого плану обирають для тимчасової експлуатації та для вирощування сезонних культур.
- Тунелі. Це аркові споруди, виготовлені із пластикових або металевих дуг. Покриттям тут може слугувати плівка чи полікарбонат. Рішення такого плану обирають Гідропонні системи. Особливість полягає у поєднанні теплиці та гідропоніки – це метод вирощування рослин без ґрунту. При такому варіанті застосовується спеціальна система, через яку подаються поживні розчини рослинам шляхом поливу. Завдяки цьому вдається контролювати та оптимізувати процес зростання культур.для тимчасової експлуатації та для вирощування сезонних культур.
Щоб вибрати відповідне рішення, необхідно орієнтуватися на ваші потреби, бюджет, виділену площу та тип рослин, який планується вирощувати.
Види теплиць за матеріалом покриття
Укривний матеріал | Технічні характеристики | Недоліки |
---|---|---|
Стільниковий полікарбонат |
| Відсутні |
Оргскло |
| Велика вага, через що йде навантаження на фундамент. У порівнянні з полікарбонатом важче на 300-400%. |
Плівка ПВХ (гнучке скло) |
| Не захищає теплицю від морозів, з часом плівка провисає, втрачає до 15% від світлопроникності через механічну дію та пил, частинок ґрунту. |
На ринку оптимальним варіантом вважаються полікарбонатні листи – міцні та прості у монтажі. Види теплиць із полікарбонату насамперед відрізняються за товщиною матеріалу. Для невеликих конструкцій можна вибирати полікарбонат завтовшки 3-4 мм, для габаритних – від 6 мм та більше. Популярність такого покриття викликана тим, що воно добре зберігає тепло, пропускає до 92% світла, чудово показує себе і в мороз, і у вітер.
Що ще враховувати при виборі теплиці та парника?
- Розмір та виділене місце під споруду.
Виміряйте розміри вашої ділянки, щоб вибрати такий тепличний комплекс, який зможе ідеально вписатися на ньому. Зверніть увагу і на висоту готової конструкції, тому що від цього залежить, наскільки достатньо буде простору для росту рослин. - Бюджет.
Заздалегідь вирішіть, скільки ви готові виділити грошей на купівлю парника. Ціни варіюються в широкому діапазоні та залежать від розміру, матеріалів, якості. Вибирайте теплицю, яка буде відповідати вашим потребам та фінансовим можливостям. - Конструкційні особливості.
Споруда має бути міцною та стійкою до вітрових та снігових навантажень. Конструкції теплиць мають підходити для використання у вашому регіоні, захищати внутрішній простір від негативного впливу зовнішніх факторів. - Вентиляція та провітрювання.
Від цього залежить процес розвитку здорових рослин. Теплиця повинна мати кватирки, щоб підтримувати оптимальні умови за такими параметрами, як температурний режим та вологість.
Зробити правильний вибір можна, якщо провести власний аналіз ринку, порівняти різні моделі, прочитати відгуки досвідчених садівників та проконсультуватися зі спеціалістами з магазину. Такий підхід забезпечить вам бажану врожайність у майбутньому та знизить витрати на інсталяцію, обслуговування та модернізацію обладнання.