Блог

Теплиці для дачі: найкращі моделі дачних теплиць

Дачні парники – це чудове доповнення до приватного будинку, яке дозволяє вирощувати на своїй ділянці овочі, ягоди, гриби, квіти. В основному це теплиці завширшки 3-4 метри. З такими конструкціями ви захистите рослини від заморозків, дощів, різких коливань температур і пов'язаних із цим хвороб.

Які бувають види теплиць за покривним матеріалом?

З полікарбонату

Дачні теплиці з полікарбонату – найбільш популярні на ринку. Вони довговічні, легкі, добре зберігають тепло та прекрасно пропускають сонячні промені до рослин, розсіюючи та пом'якшуючи їх. З мінусів можна виділити високу вартість полікарбонатних панелей, необхідність підготовки якісного каркаса.

Зі скла

Класика, яку вибирають за довговічність та відмінну світлопроникність. Характерні недоліки: крихкість матеріалу, висока ціна, складність збирання та встановлення, обслуговування.

З плівки

Бюджетні моделі, які легко встановити та демонтувати. Такі теплиці під плівку є чудовим вибором для тих, хто шукає економічне рішення. Вони забезпечують швидке і зручне створення захищеного простору для рослин, відмінно підходять для сезонного використання.

Популярні форми даху у дачних теплиць

  • Двосхила. Зовні нагадує будиночок, часто створюється з підручних матеріалів, наприклад, з дерев'яних дощок, або ж частин пелет. Кути збільшують витрату покривного матеріалу порівняно, наприклад, з арковими конструкціями. Враховуйте, що у таких споруд менше корисного простору. Висаджувати високі рослини доведеться ближче до центру. Якщо клімат передбачає зими зі значними сніговими опадами, необхідно робити великий ухил даху або регулярно чистити його від снігу, щоб він не зламався.
  • Односхила. При такому варіанті навіс парника прилаштовується до будь-якої споруди з південного боку. В підсумку ви отримаєте односхилу теплицю з готовою стіною, де ви зможете вирощувати квіти, розсаду, невисокі овочі. Переваги: економія матеріалів та площі, гарний захист від вітру з одного боку, близькість комунікацій, як от вода та електрика, можливість використовувати вільне місце максимально ефективно. Недоліки: такі ж, як і у двосхилих моделей, а також ситуативна проникність світла, яка залежить від часу доби та інтенсивності сонячних променів.
  • Аркова. Це найпоширеніший вибір серед садівників та городників. Монтаж простий та інтуїтивний. За наявності потужного каркаса сніг та дощ не шкодитимуть парнику, як і сильні пориви вітру.
  • Краплеподібна. Теплиці на дачу такого плану ще міцніші за попередній тип. Сніг не затримуватиметься, а корисного простору ще більше, ніж у двосхилих конструкцій.
  • Банева. Геокупол не боїться сильних снігопадів, йому знадобиться менше покривного матеріалу. До того ж він краще пропускає світло, навіть в порівнянні з іншими формами теплиць. Напівсфери відмінно підійдуть для карликових сортів, розсади, зелені, низькорослих овочів.
  • Багатокутна. Виглядає естетично, має схожість з альтанками та оранжереями. Мінуси: висока ціна, складний монтаж.

Який матеріал каркаса може бути у дачних парників?

Для виготовлення тепличних комплексів для встановлення на дачі можуть використовуватись каркаси з наступних матеріалів:

  • Дерев'яні.
    Дешеві та прості у збиранні, особливо якщо самостійно їх проєктувати та монтувати. Щоб продовжити термін служби, брус просочується спеціальними розчинами, що захищають від плісняви та вологи. Частини, які розташовуються у ґрунті, рекомендується поміщати у спеціальні гільзи.
  • Пластикові.
    Для виготовлення каркаса використовуються водопровідні ПВХ-труби. Вони коштують недорого та мають достатню гнучкість, щоб встановити конструкцію заокругленої форми. Для покривання такого типу каркаса краще обирати плівку чи інші гнучкі напівпрозорі та прозорі матеріали, оскільки полікарбонат буде жорстким для подібної споруди.
  • Металеві.
    Каркас зводиться із профільної труби, алюмінієвого або оцинкованого профілю. Це чудове рішення як для стаціонарного, так і для мобільного парника. Оцинковані профілі кращі, оскільки вони стійкі до корозії. Вибирайте переріз у вигляді замкнутого квадрата чи прямокутного профілю. Дачні парники з таким каркасом легко витримують снігові навантаження.